Hedwig.CZ

Hedvika Poršová

Podpora záchranných stanic

Již jsem zde zmiňovala možnou podporu ZOO, máme zde i seznam záchranných stanic, na které se lze obrátit, pokud je třeba pomoci volně žijícím zvířatům. Na této stránce bude seznam záchranných stanic s možností jejich podpory.

Penthea
Je soukromý spolek. Nečerpá pravidelné dotace na provoz, není financována hlavním městem ani žádným soukromým sponzorem či sponzory. Penthea se již desítky let věnuje sokolnictví, nejen soukromě, ale i formou letových ukázek pro širokou veřejnost. Jsou také nadšení chovatelé dravců a sov, ornitologové a ochránci všeho živého. Respekt k přírodě se snaží předávat dětem, nejčastěji na školách a školkách. Sídlí v Praze-Cholupicích, kde provozujeme záchrannou a chovnou stanici. Ta je aktuálně domovem více než stovky nejrůznějších opeřenců, drobných savců a tří psů.
PODPORA: je možná formou adopce či návštěvy záchranné stanice (s velmi zajímavým programem)
Bližší informace naleznete na stránce: https://penthea.org/podporte-nas

Makov
Záchranná stanice živočichů Makov byla založena v roce 1993 Českým svazem ochránců přírody. Je zařazena do Českým svazem ochránců přírody zřízené Národní sítě pro handicapované živočichy s působností pro správní obvody obcí s rozšířenou působností Blatná, Milevsko, Strakonice, Písek a Vodňany.
Zvířata ve stanici můžete podpořit například adopcí nebo nákupem ptačí budky či fotografií.
Lze podpořit i zakoupením reklamy na webu záchranné stanice.

Záchranná stanice a paraZOO Vlašim
ParaZOO je unikátní expozicí zástupců volně žijících živočichů ČR. Uvidíte zde vydry, mluvícího krkavce, černého čápa, dravce, sovy a řadu dalších zvířat, která byla léčena v Záchranné stanici pro živočichy ČSOP Vlašim, ale pro trvalé následky jejich zranění již nemohou být vypuštěna zpět do volné přírody.
ParaZOO můžete těmito způsoby: adopcí zvířat, finančním darem či materiálními dary
Záchrannou stanici lze podpořit např.: dobrovolnictvím, finančním darem či DMS
Zakoupit můžete i DOBRODÁRKY nebo se zúčastnit veřejných sbírek.

Záchranná stanice veverky obecné Veveruška
Záchranné stanici můžete pomoci finančním příspěvkem a to jakoukoli částkou. Stanice je bezpříspěvková — vše si hradí pouze z vlastních prostředků. Pomoci lze i adopcí – více informací naleznete na webu, nebo například nákupem v obchůdku 🙂

Papouščí ráj
Jeho hlavním prvořadým cílem je pomáhat zvířatům v nouzi. Tato pomoc začíná záchrannými odchyty, umístěním, poskytnutím nového domova a následnou stálou a láskyplnou péčí v plném rozsahu tak, jak ji tito papoušci potřebují. Papouščí ráj můžete podpořit nákupem relaxačního zážitku s papoušky. Také se můžete stát kmotrem papouška či podpořit nákupem upomínkových předmětů.
Transparentní příspěvkový účet 5668322379 / 0800 vedený u České spořitelny. ZOO PARK CENTRUM s.r.o.

Kočkovité šelmy – Radostice
K zakoupení jsou dárkové poukazy. Pomoci můžete finančně, ale i materiálně (krmivo pro kočulky, včetně gastro diety, stelivo, prací a drogistické prostředky, jednorázové podkladové pleny, desinfekční prostředky). Jakákoliv, i malá pomoc pomůže. K dispozici jsou dva účty:
BÚ 2417243621/0100
TÚ 2100824989/2010
QR kódy k účtům najdete na FB stránce u titulní fotky.

Helenka – orel bělohlavý z Panthea.org

Příští u příspěvku

Předešlý u příspěvku

© 2024 Hedwig.CZ

Šablona od Hedvika Poršová